Autologiczny wypełniacz (Autologic Plazma Filler) – to innowacyjny system do pozyskiwania wypełniacza biologicznego z własnej frakcji osocza. Oprócz działania wypełniającego, zawarte w bio-wypełniaczu czynniki wzrostu pochodzące z osocza intensywnie zregenerują skórę oraz spowodują widoczne odmłodzenie skóry. Wysoce bezpieczny i nietoksyczny dający naturalny efekt odmłodzenia twarzy i innych okolic ciała.
Wypełniacz i stymulator w jednym zabiegu.
Autologic Plazma Filler wytwarzany jest przez przetwarzanie osocza pacjenta i podanie go specjalistycznej obróbce termicznej w Plazma Filler Maker. Powstały bio-żel łączy się następnie z innymi bioaktywnymi składnikami osocza, takimi jak czynniki wzrostu i składniki odżywcze, aby jeszcze długotrwale stymulowały autoodnowę i regenerację skóry. Zabieg pozwala na uzupełnienie ubytków tkankowych, poprawę jędrności i tekstury skóry, a także uzyskanie efekty bioliftingu.
Zalety Autologicznego Wypełniacza:
- Produktu autologiczny i w 100% biozgodny
- Najwyższe bezpieczeństwo zabiegowe, pozbawiony ryzyka powikłań
- Metabolizacja 100%, brak pozostających w organizmie czynników sieciujących
- Działanie wypełniające i stymulujące odmładzanie
- Naturalne efekty bez nadkorekcji i zmiany rysów twarzy
- Brak higroskopijności i obrzęków
- Naturalny kolor- brak prześwitów i efektu Tyndalla (błękitny prześwit)
- Możliwość implantacji u osób z chorobami autoimmulogicznymi i kobiet karmiących
Obszary zabiegowe.
Autologic Plazma Filler jest implantowany w celu zwiększenia objętości tkanek w przypadku ich atrofii i widocznego, postępującego starzenia się skóry.
Wypełniacz autologiczny może być stosowany do wypełnienia bardzo cienkich linii i zmarszczek, a także większych obszarów skóry twarzy, które wymagają korekcji.
Zabieg pozwala na uzupełnienie ubytków tkanek, poprawę jędrności i tekstury skóry, a także uzyskanie efektu bioliftingu.
Plazma Filler może być stosowany na całej twarzy, szyi, dekolcie oraz obszarze ciała, czyli wszędzie gdzie występuje widoczne ścięczenie tkanek.
Przeciwwskazania.
- Choroby bakteryjne, grzybicze i wirusowe w miejscu iniekcji
- Zażywanie Aspiryny i innych niesterydowych leków przeciwzakrzepowych
- Choroby krwi (dysfunkcja płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica)
- Nowotwory (w tym głównie białaczka i szpiczaki)
- Ciąża
- Leczenie antykoagulantami
- Schorzenia wątroby
- Ostre stany chorób autoimmunoagresji