Dwutlenek węgla jest bezkonkurencyjnym destruktorem komórek cellulitowych i tłuszczowych. Dzięki odpowiedniej aplikacji CO2 następuje aktywacja receptorów biorących udział w naturalnej lipolizie. Dodatkowym atutem Karboksyterapii akumulacji tłuszczowych jest zwiększenie przepustowości naczyń krwionośnych co przekłada się na bardziej wydajną pracę układu limfatycznego.
Cellulit znika a skóra staje się ujędrniona i wygładzona.
Korzyści z zabiegu Karboksyterapii.
Zabieg ostrzykiwania dwutlenkiem węgla możemy zastosować w każdym stadium cellulitu oraz na dowolnie umiejscowioną tkankę tłuszczową. Zabieg jest szybki, a wkłucia bezbolesne. Podczas zabiegu odczuwa się jedynie rozpieranie oraz ciepło z niewielkim pieczeniem. Po zabiegu może zostać malutki krwiaczek po wkłuciach.
CO2 podany do tkanki objętej cellulitem wywołuje lepsze ukrwienie i dotlenienie chorej tkanki oraz tkanek okalających (podskórna tkanka tłuszczowa, mięśnie).
Pod wpływem dwutlenku węgla w komórkach tłuszczowych zachodzi proces naturalnej lipolizy, błony komórkowe pękają, a płynna zawartość komórek, która wydostaje się na zewnątrz jest usuwana przez organizm. Znacznie zwiększa się ukrwienie obszaru zabiegowego.
Najlepsze efekty są otrzymywane przy łączeniu z zabiegami przy użyciu fal radiowych Bolt RF, masażu próżniowego SPM oraz manualnym drenażem limfatycznym. Zalecamy serię zabiegów indywidualnie dobraną do potrzeb i oczekiwań klientki/klienta.
Zabiegi Karboksyterapii można wykonywać nawet codziennie.
Przeciwwskazania:
- ciąża, laktacja
- hemofilia
- padaczka
- nowotwory
- zatory tętnic płucnych
- nieustabilizowana cukrzyca
- nieustabilizowane ciśnienie krwi
Po zabiegu Karboksyterapii nie należy korzystać z:
- kąpieli słonecznych i solarium przez min. 24h
- sauny, łaźni suchej i parowej, gorących kąpieli przez min. 24h od zabiegu
- zabiegów z użyciem lasera przez min. 14 dni
- masaży przez min. 48h
- osoby przyjmujący leki z kwasem acetylo-salicylowym powinni odstawić go na 5 dni przed Karboksyterapią